A ViaBusz eljön Pecatóhoz

Mint bizonyára sokan tudjátok, szeptember 1-től a Pecatóra is kijár a ViaBusz. Próbálnak igazodni az iskolai órarendhez, így kísérleti jelleggel naponta háromszor fordul meg a Kertbarátok terén: 7:23-kor, 13:54-kor és 16:21-kor. Pecatótól először az Ürge-hegyre kanyarodik, és egészen felmegy a kisboltig az Oportó utcához, majd onnan megy Biatorbágyra egészen a vasútállomásig.

A pontos indulási időpontok és a megállók a menetrendről kiolvashatóak. Érdekesség, hogy a ViaBusz webes menetrendjében pár perccel eltérnek az időpontok (7:24, 14:09, 16:22).
Frissítés: A menetrendben és az itt megosztott időpontok a valósak, az online felületen módosítják majd.

Elsőre kicsit bonyolult, ezért nagyjából összeszedtem a ránk vonatkozó lényeget.

Mindhárom járat kicsit más. A reggeli járat tőlünk a vasúthoz menet átsuhan Biatorbágyon és az orvosi rendelőn kívül szinte alig áll meg. A sietség azért van hogy a Ritsmann iskolába járó gyerekek is elérjék a becsengetést. A délutáni járatok sok helyen megállnak, és még egy kanyart is tesznek Katalin-hegyre, mielőtt a vasútállomásra érnek. Az alábbi táblázatban a kültelki állomások mellett csak a fontosabb megállóhelyeket tüntettem fel:

Vasútállomás13:3416:05
Völgyhíd13:3816:09
Orvosi Rendelő16:14
Szentháromság tér16:15
Kálvin tér7:1813:4916:16
Autóbusz-forduló*7:1913:5016:17
Pecató Kertbarátok tere7:2313:5416:21
Ürgehegy, Oportó utca7:2914:0016:27
Csabagyöngye utca7:3014:0116:28
Kadarka utca7:3114:0216:29
Autóbusz-forduló*7:3614:0716:34
Kálvin tér7:3814:0816:35
Szentháromság tér7:4014:1016:35
Orvosi Rendelő7:4114:1416:40
Völgyhíd7:4614:4916:49
Vasútállomás7:5114:5416:59

* Az autóbusz igény szerint mindkét irányban megáll az Alsómajor és Erdészház nevű külterületi helyközi megállóhelyeken is.


Ami látszik, hogy a biai iskolánál a Szentháromság téren hazafelé csak 16:15-kor áll meg, aki előbb végez, annak el kellene gyalogolnia a Kálvin térig. Nyilván ebben az esetben inkább a 762-as VOLÁNBUSZ jön szóba, ami 15:05-kor áll meg a Szentháromság téren. Délután, ha a gyerekek nem szeretnék megvárni a 16:21-es járatot, akkor 16:05-kor is megy a 762-es járat, ami Sóskút felé 16:13-kor áll meg a pecatavi lehajtónál.

A ViaBuszra egy napi jegy 250 Ft, a diák bérlet 800 Ft/hó, felnőtt havi bérlet 2500 Ft/hó. Amennyiben valakinek biai VOLÁNBUSZ bérlete van, úgy még ezekből jár 50% kedvezmény.

Kérlek, mondjátok el véleményeteket, tapasztalataitokat.

1 Response

  1. Ajtay Szilárd szerint:

    Szuper összefoglaló! (apróság: érdemes kiemelni, hogy a ViaBusz bemegy Pacatóra, ami a kisebbek és az idősebbek számára jelentős előny; a másik, hogy a reggeli átsuhanás a városon elsősorban a Ritsmann iskola időben való elérése maitt van, pont a zártkertes iskolások miatt; a Kálvin térig gyaloglás is félreértés lehet, a Sztháromságon is megáll ez a menet is) Javaslom, hogy az immár kijáró ViaBuszt minden eszközzel népszerűsítsék, mivel Ürgehegy/Pecató buszos bekapcsolása jelenleg kísérleti jelleggel történik, számolják az utasokat, ez alapján lesz végleges döntés. Ma reggel egyébként Pecatóról és Ürgehegyről együtt 13 utas utazott be a városba, ami kezdésnek nagyon szép eredmény. 🙂

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük